Anket Doldurarak Para Kazanmak 2021 (Nasıl Kazanılır?)

Anket doldurarak para kazanmak gerçek mi? Ve gün boyu anket yapmak zorunda kalmadan online para kazanmanın daha iyi bir yolu var mı?

Bu sorular ve daha fazlasını bu makalede bulabilirsiniz..

Anket Doldurarak Para Kazanmak Gerçek Mi?

Evet, bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz yardımıyla online anketlerle para kazanabilirsiniz.

Life Points, Toluna ve Fikir Pazarı gibi online pazar araştırması yapan ve üyelerine anket doldurarak para kazanma şansı veren birçok çok güvenilir anket şirketi var.

Ve bu web sitelerinin çoğu aslında online anketler de dahil olmak üzere farklı yöntemlerle para kazanmanıza izin verir.

Anketlerden Nasıl Para Kazanılır?

1- Anket Sitelerinden Birine veya Daha Fazlasına Katılın

İnternet üzerinden anket yaparak para kazanmak için güvenilir anket sitelerinden birine veya daha fazlasına katılmanız ve hesabınızı aktif etmeniz gerekir.

2- Profilinizi Tamamlayın

Bu anket sitelerinden birine katıldıktan sonra ilgi alanlarınız, işiniz, eğitim durumunuz, günde kaç saat çalışabileceğiniz, vb. Hakkında bir form doldurmanız gerekir.

3 – Para Kazanmak için Anketleri Tamamlamaya Başlayın

Kabul edildikten sonra mevcut anketleri keşfedebilir ve ödeme almak için anketleri e-posta ile alabilirsiniz.

Her anket, üye olduğunuz web sitesine, anketi yayınlayan şirkete, anketin süresine, vb. Bağlı olarak farklı bir miktar ödeme yapar.

Yapılan online anketlerin ödülleri genellikle dolar bazında hesaplanır veya sonunda eşdeğer miktarda paraya dönüşen puanlarla ölçülür.

Örneğin, 10 dakikadan bir saate kadar sürebilecek belirli bir anketi tamamlamak için 1-4 dolar veya daha fazla ödeme alabilirsiniz.

Veya belirli bir anketi bitirmek için 20 puan kazanabilirsiniz ve belirli sayıda puan topladıktan sonra, diyelim ki 100 puan 5 dolar nakit paraya çevrilebilir.

4 – Ödüllerinizi Alın

Çoğu anket sitesi, anket doldurarak kazandığınız parayı veya diğer ödülleri çekebilmek için belirli bir eşiğe ulaşmanızı ister.

Ve tamamladığınız anketlerle kazandığınız belirli bir miktar parayı topladıktan ve bu web sitesinin minimum ödeme eşiğine ulaştıktan sonra, kazandığınız parayı web sitesi tarafından sunulan mevcut yollardan biriyle çekebilirsiniz.

5 – Her Gün Tekrarlayın

Bugün için para kazandığınıza göre, yarın tekrar gelmeniz veya tekrar para kazanmak için başka bir gün veya belirli saatlerde daha fazla anket yapmanız gerekir.

Ve bu, bu makalenin sonunda “Online Anketlerle Para Kazanma Sorunları” bölümünde daha ayrıntılı olarak açıklayacağım sorunlardan biridir.

Anket Siteleri Nasıl Ödeme Yapıyor?

Herhangi bir online anket sitesi tarafından belirtilen minimum ödemeye ulaştıktan sonra, size para çekmek için bu web sitesindeki mevcut yöntemlerden birini seçebilirsiniz. Örneğin:

Skrill hesabınıza veya banka hesabınıza aktarılan nakit para.
Hediye çekleri vb.

Online olarak yaptığınız anketlerden bu şekilde ödeme alabilirsiniz.

Anket Doldurarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Online anketlerle ne kadar para kazanabileceğiniz aşağıdakiler gibi birçok faktöre bağlıdır:

  • Anket yapmak için kullandığınız web sitesi.
  • Yaptığınız anketlerin türü ve her anketin tamamlanması için harcadığınız süre.
  • Tamamladığınız her anketin nakit karşılığı ödül tutarı.
  • Her gün ayırabileceğiniz süre.
  • Katıldığınız web sitesinde her zaman kullanılabilir anket işleri olmayabileceği için yapabileceğiniz mevcut anket sayısı.
  • Kaç anket sitesine katıldınız.
  • Her anket için teklif edilen ödül, bir web sitesinden diğerine ve aynı web sitesindeki bir anketten diğerine farklıdır.

Örneğin, Toluna’daki bir anketin tamamlanması 10 dakika sürebilir ve size 1 dolar ödeyebilir. Saatte 6 dolar.

Bu, anket yapmak için günde 8 saat çalışırsanız ve her zaman tamamlanması gereken anketler olacağını varsayarak, günde 48 dolara kadar çıkabileceği anlamına gelir.

Bu en iyi senaryo olacaktır ve asla mümkün değildir. Çünkü hiçbir anket sitesinde her zaman tamamlanmayı bekleyen onlarca anket bulamazsınız.

Ayrıca farklı bir anket sitesinde 5 dolarlık bir nakit veya ödül almak için dört saate kadar zaman harcayabilirsiniz. Ve diğerlerinde ise günde sadece birkaç dolar kazanabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak İle İlgili 5 Ufak Sorun

Online anketler yaparken bulduğum birçok sorun var:

1- Şartlar Eşit Değil

Anadili İngilizce olan biri olmadığım ve ABD, Kanada, İngiltere veya diğer gelişmiş ülkelerinde yaşamadığım için online anketlerle para kazanmaya çalıştığımda kişisel olarak karşılaştığım bir sorun; daha az kazanıyor olmak.

Para kazandıran anket siteleri, gelişmiş ülkede yaşayan kullanıcılarına çok daha fazla ücret teklif ediyor.

2- Sunulan Fırsatlar Sınırlı

Katıldığınız anket sitesine bağlı olarak her zaman doldurmak ve para kazanmak için kullanılabilir anketler bulamayabilirsiniz.

Bu, dahil olduğunuz anket sitesine ve anketleri kendi amaçları için kulllanmak isteyen kaç şirketin bu web sitesine iş verdiğine bağlıdır.

3- Seçme Şansınız Yok

Hangi anketler üzerinde çalışacağınızı, hangi endüstri veya konuda anketler yapmak istediğinize karar verme şansınız yok.

Bu, günde 3-5 dolar kazanmak için çok fazla saat çalışmak anlamına geliyor ve gerçekten sıkıcı bir iş gibi gözüküyor.

4- Her Zaman Nakit Ödeme Yok

Bir önceki bölümde açıklandığı gibi, 1-4 dolar kazanmak için bir saat harcayabilirsiniz ve hediye çekleri ile ödeme alabileceğinize ek olarak, her zaman tamamlamak için anketler bulamayabilirsiniz.

Hediye çeki nakit paranın yerini tutmaz, çünkü onu satın alma işlemleri için kullanmak gerekir.

5- Pasif Gelir Yok

Bu, online anketler yaparak para kazanmanın en önemli sorunudur.

Az para kazanmak için saatlerce çalışmaya devam etmeniz gerekir.

Ve çalışmayı bıraktığınız anda para akışı durur, yani uyurken çark dönmeye devam etmez.

İnternette iyi para kazanmak istiyorsanız, o zaman gerçek bir iş kurmanız ve uykuda olduğunuzda bile para kazandıran bir sisteminizin olması gerekir.

Uzun vadede online para kazanmak için anket yapmaktan uzak alternatif bir yöntem istiyorsanız, blog açın.

Sonuç – Anket Doldurarak Gerçekten Para Kazanılır mı?

Evet, gerçekten online anketler yaparak para kazanabilirsiniz, ancak çok para kazanmayı beklemeyin ve uyurken bile internet üzerinden daha fazla para kazanmak istiyorsanız, anketler uzun vadeli bir çözüm değildir.

Bu da bizi bir sonraki soruya götürüyor:

İnternetten para kazanmak için daha iyi bir seçenek var mı?

Daha fazla para kazanmanıza izin veren, hatta devamlı çalışmak zorunda olmadan online para kazanmanın birçok yolu vardır.

Ve bunlar iki ana kategoriye ayrılır:

1- Daha fazla para ödeyen freelance işler yapmak; diğerleri için içerik yazmak, grafik tasarım işleri yapmak, video düzenlemek vb.

Ancak tüm bunlarla ilgili sorun, tıpkı anketlerde olduğu gibi para kazanmak için devamlı çalışmak zorunda olmanızdır.

Eğer ufak bir tatil için ara verirseniz para akışı hemen kesilir. Kısacası bu tür işlerde mantık çok basit; iş yoksa, para da yok.

2- Blog açarak uyurken bile kazandıran istikrarlı ve uzun vadeli bir gelir kaynağı yaratabilirsiniz.

Son olarak, anketle para kazanmak ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya bizimle paylaşmak istediğiniz deneyiminiz varsa, yorumlar bölümüne yazın.