İnstagram’dan Para Kazanmak – Nasıl, Ne Kadar?

İnstagram hesaplarını büyütmek ve ardından takipçilerinizi müşterilere dönüştürmek sandığınızdan daha kolaydır. Ama çalışmak lazım ve oldukça fazla.

İnstagram’da para kazanmaya başlamak için atmanız gereken birkaç adım var. Tıpkı yerel bir iş kurmak gibi. İlk olarak, işletmenizin nasıl para kazanacağını belirlemeniz ve ardından bunu gerçekleştirme adımlarını anlamanız gerekir.

İnstagramdan para kazanma konusunda ciddiyseniz, Instagram hesabınızı bir işletme gibi yönetmeye başlamanız gerekir.

1. Adım: Hesabınızı Büyütmek

İnstagram’dan para kazanmak için bir kitleye ihtiyacınız olacak. Yani takipçiler. Bu, atmanız gereken ilk adımdır.

Ancak, insanlar Instagram’da para kazanmaya çalıştıklarında bir şeyi yanlış anlıyorlar. Yüz binlerce takipçiye ihtiyaç duyduklarını düşünüyorlar.

Neyse ki bunun yanlış olduğunu artık biliyorsunuz. Doğru stratejileri uyguladığınızda, birkaç bin takipçi ile kolayca gelir elde edebilirsiniz.

İnstagram hesabınızı büyütürken organik olarak büyütmeniz kesinlikle çok önemlidir.

Aşağıdaki yöntemleri kullanmayın!

Takip et / takibi bırak:

Bu konu beni kızdırıyor ve bunu yapan birçok insan görüyorum. Müşteriye dönüşecek sadık takipçiler istiyorsanız, takip et / takibi bırak yöntemini kullanmayın. Bir düşünün, birini takip ettiğinizde neden takip ediyorlar? 2 senaryo var:

1. Sizi geri takip ederler, çünkü mecbur olduklarını hissederler. Sayfanızı veya içeriğinizi sevdikleri için değil. Bu tür takipcilerin etkileşime hiçbir katkısı olmadığı gibi potansyel müşteri sınıfına da girmiyorlar.

2. İçeriğinizi gerçekten seviyorlar ve sizi takip etmeye karar veriyorlar. Bunlar, ne kadar iyi olduğunuza bağlı olarak etkileşime geçebilirler. Fakat bu çok nadirdir ve büyümek için çok daha etkili yollar var.

Takipçi satın almayın:

Neden takipçi satın almak istersiniz? Kesinlikle bir anlamı yok. Teori saçmadır, çünkü insanlar takipçilerinin sayısı nedeniyle hesapları nadiren takip ederler. İçeriği veya kişiyi sevdikleri için takip ederler.

Ayrıca, satın aldığınız takipçiler kendi rızası dışında sizi takip etmek zorunda kalmış kullanıcılar olabilir.

Bu tür hileler basit bir yazılım yardımıyla kolayca yapılıyor. Bunu anlayan takipçiler kısa sonra sizi terk ediyor. Diğer bir senaryo ise sahte hesap olmalarıdır.

Otomasyon kullanmayın:

Popülarite, ilgi çekici olmakla ilgilidir. İnstagram, otomasyon yazılım kullanan hesapları kapatıyor. Riske değmez, bu yüzden yapmayın. Tembel olmayın ve işe koyduğunuzdan emin olun, biraz sabırlı olursanız ödülleri toplayacaksınız.

Spam yapmayın:

Bu, takipçi kaybetmek ve hesaplarınızı bloke etmek için garantili bir yoldur. Milyonlarca takipçiniz yoksa günde 150 fotoğraf yayınlamayın.

Sizi takip edecek bir kaç kişi daha bulmak için diğer hesaplara sürekli yorum yapmayın. Profesyonel değil ve gerçekten de çalışmıyor.

Şimdi bunları kendi yolumuzdan çıkardığımıza göre, Instagram hesabınızı büyütmek için ne yapmanız gerektiğini söyleyeyim.

İnstagram’da Hilesiz Takipçi Arttırma Yolları

İnstagram hesabınızı doğru şekilde büyütmek, Instagram’da para kazanmak ya da etmemek arasında belirleyici faktör olacaktır.

Yüksek kalite içerik:

Bir Instagram hesabı geliştirmek istiyorsanız bu en önemli kısımdır ve her zaman da öyle olacaktır. Süper güçlerinizin olup olmadığı önemli değil, eğer içeriğiniz iyi değilse kimse umursamaz.

İnstagram’da, kitlenizin dikkatini çekmek için yaklaşık 2-3 saniyeniz olacak. İçerik çöpse, kimse umursamaz. Her gün yüksek kaliteli içerik göndererek onlara ulaşmamaya çalışmalısınız.

Tutarlılık:

Tutarlılık anahtardır. Instagram uyumuyor, her gün milyonlarca insan tarafından kullanılan küresel bir platform. Hesabınızı olabildiğince çabuk büyütmek ve takipçilerinizin sizi hatırladığından emin olmak için günde en az 2-3 kez yayın göndermeli ve bu yayınların zamana yayıldığından emin olmalısınız.

Hashtag’ler:

Hashtag’ler ölmedi. Onlar hala çok yararlı bir araçtır. Instagram 30 hashtag kullanmanıza izin verir, bu yüzden hepsini kullandığınızdan emin olun.

Bir milyon dolar kazanma şansınız olsaydı ne yapardınız? Aynı prensip. 30’unu da kullanırsanız, bir milyon takipçi kazanma şansınız artar.

Yeni bir hesap açtıysanız, daha küçük hashtag’ler kullanmak akıllıca olacaktır. #aşk veya #para gibi hashtag’ler değil; bu hashtag’leri kullanan milyonlarca gönderi olduğu için çabalarınız boşa gidecek.

Arama hacmi daha küçük hashtag’lerle başlayıp daha sonra daha büyük olanlara geçebilirsiniz. Hashtag araştırması çok önemlidir.

Şimdi Instagram hesabını büyütmek için ne yapmanız ve yapmamanız gerektiği konusunda iyi bir fikriniz olduğunu umuyorum.

2. Adım: İnstagram’dan Para Kazanmak

Birçok insan Instagram’dan doğrudan para kazanıldığını düşünüyor. Aslında bunu yapmanın sadece dolaylı yolları var ve çoğunlukla Instagram’ı reklam için kullanacağız.

Para kazanmaya çalışmadan önce en az 20.000 takipçiniz olmalıdır. Temel olarak, İnstagram’dan para kazanmak için yeterli trafiğe sahip olmanız gerekir, çok erken para kazanmaya çalışırsanız ve özellikle çok fazla reklam yaparsanız itibarınıza zarar verebilirsiniz.

Instagram’dan para kazanmanın en iyi yolları:

Duyurular:

Burası, başka hesapların sizden hesaplarını sayfanızda tanıtmanızı isteyeceği yerdir. Bir Instagram hikayesi aracılığıyla hesaplarını tanıtabilir veya altyazıda etiketleyerek bir resim yayınlayabilirsiniz. Hesabınızın boyutuna bağlı olarak sadece bir gönderi için 500 TL kazanabilirsiniz. Duyurular, Instagram’da para kazanmanın kolay bir yoludur.

Marka fırsatları:

Influencer olmak ister misiniz? Bir Influencer olmak sizin için bir yol olabilir ve özellikle büyük marka anlaşmalarına girerseniz Instagram’da para kazanmanın oldukça kazançlı bir yolu olabilir. Marka fırsatları, bir markanın ürünlerinin reklamını yapmanız karşılığında size ödeme yaptığı zamandır. Sadece Instagram’dan yılda 100.000 TL’den fazla kazanç sağlayan Influencer’lar var. En azından, bir sürü bedava ürün alacaksınız.

Satış ortaklığı:

Bu, başka birinin ürün veya hizmetini tanıtarak satılmasını sağlamaktır. Yapmanız gereken tek şey, satış sayfasına trafik göndermek için Instagram hesabınızı kullanmak. Instagram’da para kazanmanın çok kolay ve düşük maliyetli yolu olmasının yanında, her şey kurulduktan sonra çok az iş gerektirir.

Kendi ürün / hizmetinizi satmak:

Bir işletme sahibiyseniz, bu muhtemelen en iyi seçenektir. Instagram’ı ücretsiz bir trafik kaynağı olarak kullanmak, işletmenizi bir sonraki seviyeye yükseltebilir. Instagram’ı işletmeniz için düşük maliyetli bir reklam kaynağı ve potansiyel satış oluşturucu olarak düşünün.

Hesap satışı:

Hesap alım satımı için bir pazar olduğunu biliyor muydunuz? Ne kadar? 100.000 takipçisi olan bir hesabın 5.000 TL değerinde olabileceğini biliyor muydunuz?

Burada öğretilen stratejilerle kolayca 100k’ya 2 veya 3 hesap büyütebilirsiniz. 6 ay gibi bir sürede fazladan 20.000 TL size nasıl geliyor? Eğer söylediklerimi abartılı buluyorsanız, r10 gibi forumları ziyaret ederek satılan İnstagram hesaplarının kaça gittiğini kendiniz görebilirsiniz.

Sonuç

Daha farklı stratejiler uygulayarak İnstagram’dan para kazanmak elbette mümkün. Bu sizin pazarlama yeteneklerinize bağlı olarak değişebilir.