İnternetten Para Kazanmanın 32 Etkili Yolu 2021

İnternetten nasıl para kazanılacağını merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. İnternetten para kazanmanın 32 harika yolunu aşağıda listeledim.

Herkes hızlı para kazanmayı sever ve tercihen internetten nasıl para kazanılacağını bilmek ister.

Bugün herkes internetten para kazanmak istiyor. Çalışanların tercihleri değişiyor ve iş ile özel yaşam arasındaki denge giderek önem kazanıyor. İnternetten para kazanmanın iki büyük yararı; uzaktan çalışmanın sunduğu esneklik ve konum bağımsızlığıdır.

İnternet üzerinden para kazanmak istiyorsanız, maalesef bunun için biraz fazla iş yapmak zorunda kalacaksınız. Başlangıçta sıradan bir çalışan olarak alışkın olduğunuzdan çok daha fazla.

Bu makalede, internetten para kazanmanın en yaygın ve başarılı yollarını açıklıyoruz.

1. Facebook’tan para kazanmak

Bazı insanlar Facebook’un 2021’de tamamen terk edildiğini düşünüyor, ancak bu kesinlikle böyle değil. Platformun aylık 2,3 milyardan fazla kullanıcısı ve dolayısıyla büyük bir potansiyeli var.

Facebook ile para kazanmanın farklı yolları var. En yaygın yolları:

a. Facebook sayfanızla para kazanın

Bir Facebook sayfası oluşturup değerli içerik paylaştığınızda, bu, Facebook aracılığıyla gelir elde etmenin iyi bir yolu olabilir.

Bu, belirli bir hedef kitleye erişime sahip bir sayfadır. Örneğin, yeni iş fikirlerini paylaştığınız bir sayfayı düşünün.

Böyle bir sayfada çok sayıda beğeni (en az 10.000) ve etkin bir erişim (birçok kişi beğenir, yanıtlar ve paylaşır) varsa, hedef kitleyle alakalı sponsorlu içerik yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Bir örnek vermek için, 100.000 beğeni içeren bir sayfada sponsorlu bir gönderi için şirketler yaklaşık 500 TL yatırmaya hazırdır.

b. Facebook grubunuzla para kazanın

Kendi Facebook grubunuzla iki şekilde gelir elde edebilirsiniz:

Grubunuz yeterince büyükse ve yüksek bir katılım oranına sahipse, sponsorlu yayınlar için güzel bir miktar isteyebilirsiniz.

İkinci yol, Facebook grubuna değerli içerik sunmak ve zaman içinde kendi hizmetinizi veya ürününüzü sunmaktır.

Sadık bir kitle ve topluluk oluşturduktan sonra koçluk, danışmanlık, video eğitimi veya başka bir ürün veya hizmet biçimi gibi kendi materyallerinizi tanıtarak değer sunmaya devam edebilirsiniz.

c. Satış ortaklığı ile Facebook’tan para kazanın

Eğer seçiminiz satış ortaklığından yana olacaksa şirketlerin ürün veya hizmetlerine sayfanızda bağlantılar vermeniz gerekir.

Kitlenizden biri bu bağlantıyı tıklayıp ürünü satın aldığında, bunun için bir komisyon alırsınız ve para kazanırsınız.

d. Şirketler için Facebook reklamları düzenleyin

Reklamcılıkla ilgileniyorsanız, Facebook reklamları online para kazanmanın iyi bir yolu olabilir. Ardından, şirketler için ödeme (veya komisyon bazlı) karşılığında reklamlar tasarlarsınız.

İyi bir Facebook reklamı oluşturmak biraz pratik gerektirir. Daha fazla deneyim kazandıkça, yatırım yapılan tutar başına dönüşüm oranınızın (reklamınızı tıklayıp bir satın alma işlemi yapan kullanıcı sayısı) arttığını göreceksiniz.

Bu, şirketlerin çok para ödemek istediği değerli bir beceridir.

2. Instagram’dan para kazanmak

2010’daki lansmanından bu yana Instagram’ın bugün 1 milyardan fazla kullanıcısı var ve şu anda çeyrek yıl başına %5’ten fazla büyüyor.

Bu, her 3 internet kullanıcıdan 1’inin platformu aktif olarak kullandığı anlamına gelir. Instagram bu nedenle internetten para kazanmak isteyen insanlar için potansiyel bir altın madeni.

Facebook’ta olduğu gibi gelir elde etmek için farklı stratejiler var:

Fenomen. Böylece kişisel bir marka oluşturursunuz ve şirketlerin sponsorlu gönderiler için ödeme yapmasına izin verirsiniz. Reklam başına 250 TL+ kadar para kazanabilirsiniz.

Satış Ortaklığı. Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi Instagram hesabınız üzerinden satış ortaklığı yapabilirsiniz.

Kendi servis ve / veya ürünleriniz. Son olarak, kendi hizmet ve / veya ürünlerinizi satmak için Instagram hesabınızı kullanabilirsiniz. Materyalinizle ilgilenen sadık ve özel bir kitle oluşturduysanız bu çok kazançlı olabilir.

En önemli şey, takipçiler ve sadık bir kitle oluşturmanızdır. Kitleniz ne kadar spesifik ve genişse, o kadar iyidir.

3. Stok fotoğrafçılık yaparak para kazanmak

Fotoğrafçılık iyiyseniz ve yüksek kaliteli fotoğraflar çekiyorsanız, çalışmanızı çeşitli fotoğraf sitelerine satabilir ve internetten para kazanabilirsiniz.

Fotoğraflarınızın sunacağı benzersiz bir şey varsa ve bu nedenle rekabetten öne çıkabiliyorsanız, bu iyi bir ekstra gelir olabilir.

En iyi bilinen stok fotoğraf sitleri Shutterstock, iStockphoto, Dreamstime veya Fotolia’dır.

Shutterstock, fotoğraflarınızı platformda yayınladığınızda çok iyi bir pasif gelir kaynağı olabilir. Ayrıca, çok iyi müşteri desteği ve kullanıcı dostu bir web sitesi var.

Fotoğrafçılıkla para kazanmak istiyorsanız mutlaka bir göz atın.

4. Satış ortaklığı ile para kazanmak

Satış ortaklığı günümüzde yaygın olarak kullanılan bir terimdir. Satış ortaklığı ile belirli ürünleri tavsiye ederek internetten para kazanabilirsiniz.

Bir müşterinin tavsiyeniz üzerinden yaptığı her satın alma işlemi için bir komisyon alırsınız.

Satış ortaklığıda başarılı olabilmek için bir dizi önemli noktaya vurgu yapılmalıdır.

  • İşinizle ilgilenen büyük bir kitleye ihtiyacınız var.
  • Yüksek kaliteli ve dürüst içerik gereklidir.

Örneğin, en yüksek komisyonu olan ürünleri fazla tanıtırsanız, okuyucularınız sadece hızlı bir şekilde para kazanmak istediğinizi fark edeceklerdir.

Her zaman objektif ve şeffaf kalmak çok önemlidir. Okuyucularınızın güvenini kazanmanın ve korumanın tek yolu budur.

İlk adım olarak olabildiğince aşina olduğunuz bir sektör ve hakkında yeterli bilgi bulun. Rekabetin az olduğu bir sektör genellikle iyi bir seçimdir, çünkü öne çıkması daha kolaydır ve bu şekilde daha fazla insana ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı aramalarına her zaman yanıt vermek önemlidir. Bu nedenle, Google’daki arama sonuçlarına ve internetteki kişiler tarafından işiniz hakkında sorulan sorulara dikkat edin.

Kullanıcıların yaşadığı sorunların net bir resmini oluşturduktan sonra, ziyaretçi için değer katan uygun bir çözüm tasarlamaya odaklanırsınız. Bu ilke ve yöntemi uygularsanız başarılı olmanız garanti edilir.

Sektörü bulduktan sonra satış ortaklığı programlarına kaydolun ve ürünleri tavsiye etmek için bağlantıları kullanın.

Örneğin CJ Affiliate, çok popüler bir platform. Satış ortaklığı uzun vadede online para kazanmak için harika bir yoldur.

5. E-Ticaret yaparak para kazanmak

Rekabetin bu denli zirve yaptığı bir sektörde para kazanmak kolay değildir. Bununla birlikte, uygun bir sektör bulabilir ve insanların aradığı kaliteli ürünleri nasıl sunacağınızı biliyorsanız, bu çok fazla potansiyele sahip bir seçenektir.

Not: Beslenme çok önemlidir. İnsanları düşük fiyat ile değil, ürünlerinizin katma değeri ile ikna edin.

Eşsiz ev yapımı ürünler satıyorsanız, ürünlerinizin özel doğası nedeniyle sizinle rekabet etmek çok zordur. Bu şekilde kendi mallarınızı satabilir ve internetten para kazanabilirsiniz.

Ayrıca arama motorları için web mağazanızı optimize etmeye yeterince zaman harcamayı unutmayın. Buna SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) denir ve müşteriler Google gibi arama motorlarından gelir.

Bir web mağazasına ev sahipliği yapmanın en ünlü platformu Shopify’dır. Müşteri desteği ve en kullanıcı dostu arayüzü ile birçok webshop sahibinin favori platformudur.

Bir hesap açtığınızda 14 günlük ücretsiz deneme süresi kazanırsınız.

6. E-Kitap yazarak para kazanmak

Bir uzman mısınız veya belirli bir alanda çok fazla deneyiminiz mi var? Neden bu bilgi hakkında bir e-kitap ya da kurs yazmıyorsunuz ve internette satışa sunmuyorsunuz?

İçerik yüksek kalitede ise, bazı ekstra pazarlama taktikleri ile internetten çok para kazanabilirsiniz.

E-kitabınız için belirli bir konu ve niş seçin. Bu, kendinizi rakiplerinizden ayırt etmenizi sağlar.

İyi bir başlık, birkaç alt başlık düşünün ve yazmaya başlayın. E-kitabınızın kesinlikle bir roman olması gerekmez. İyi bir kılavuz 10.000 ila 15.000 kelime arasındadır.

Başka bir online hizmet biçimi (koçluk, video eğitimi, vb.) sunarsanız, bir E-kitap, hizmetinizi tanımak ve potansiyel müşterinize bir şeyler (ücretsiz) vermek için bir araç olarak kullanılabilir.

E-kitaplarınızı ve online kurslarınızı sunmak için iyi bir platform Udemy‘dir. Burada her türlü beceri ve bilgi ürününü sunabilir ve öğrenebilirsiniz.

7. YouTube üzerinden para kazanmak

1.000 görüntüleme için ortalama 1-2 dolar alırsınız. Bu, yayıncılar için reklam gelirlerinden elde edilen gelirdir. Bu nedenle, online olarak yeterli para kazanmak için çok sayıda yüksek kaliteli içerik yayınlamanız gerekir.

YouTube reklamlarını etkinleştirmek iş ortağı olmanızı sağlar. Ancak bunun için bir takım gereksinimleri karşılamanız gerekir. En az 4.000 saatlik izleme süresine, en az 1.000 aboneye ve bir Google Adsense hesabına sahip olmanız gerekiyor.

Daha fazla video yayınlayarak etkileşimde bulunabileceğiniz ve iletişim kurabileceğiniz bir kitle oluşturursunuz.

Bu kitle eğer malzemeniz yüksek kalitede ise nihayet kanalınızı düzenli olarak ziyaret eden güçlü sayıda takipçiniz olana kadar büyümeye devam edecektir.

Diğer online para kazanma modellerinde olduğu gibi aşağıdakiler geçerlidir: harika bir konu bulun ve mükemmel içerik sunun.

YouTube’da bazı ekstra beceriler çok önemlidir. Video prodüksiyonu, sempati ve kendine güvenen bir görünüm büyük önem taşıyor.

YouTube üzerinden para kazanmanın bir başka çekici şekli, ürün yerleştirme olarak adlandırılır. İlgili ürünleri videonuzda tanıtırsınız. Müşterilerinizle bir reklam sözleşmesi yaparsınız ve reklam için alan sunarsınız.

Sunulan ürünlerin gerçekten değer kattığından emin olun. Yararsız veya yetersiz ürünler yalnızca kitlenizi rahatsız edecek ve güven kaybetmenize neden olacaktır.

Satış ortaklığı, marka bilinci oluşturma, bağışlar ve ürün satışı da YouTube ile internetten para kazanma seçenekleridir.

8. Web sitesi tasarımcısı

Bir web sitesi tasarımcısı olarak çalışmak, kodlamayı bilmiyorsanız kulağa imkansız gelebilir, ancak bu artık doğru değil. Web siteleri oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı ve tüm işletmelerin bunlara ihtiyacı var.

Squarespace ve Wix gibi sürükle ve bırak araçları sezgiseldir ve kullanımı kolaydır. Bunlarda ustalaştığınızda, hızla bir uzman olabilirsiniz.

İnternetten para kazanma fırsatlarıyla ilgileniyorsanız, web sitelerinin nasıl oluşturulacağını öğrenmek son derece değerli bir beceridir.

Ayrıca, web siteleri ve bloglar oluşturmak için yaygın olarak kullanılan popüler bir içerik yönetim sistemi olan WordPress’e de göz atmaya değer.

9. Blogdan para kazanmak

Katma değeri olan iyi içerik önemli bir gelir kaynağı olabilir. Popüler konular seyahat, güzellik, para, moda, makyaj ve sağlık.

Bazı web sitelerinde genellikle reklam içeren bannerlar bulunur. Aslında bu iyi. Reklam gelirleri içerik oluşturma maliyetine yardımcı olur.

Geniş bir kitleniz varsa (ayda en az 10.000 ziyaretçi), para kazanmak için Google AdSense’i kullanabilirsiniz.

AdSense ile ne kadar para kazanılır? Bu çeşitli faktörlere bağlıdır. Google, gelirin %68’ini yayıncılara geri ödüyor. Size yalnızca bir okuyucu reklamı tıkladığında ödeme yapılır. Tıklama başına fiyat büyük ölçüde değişir ve bir açık artırma ile belirlenir.

Bu kavramı daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için pratik bir örnek:

Reklamın tıklanması 1 TL değerinde ise, yayıncı olarak Google Görüntülü Reklam ağında etkin olan taraflara 0,68 TL ödenir.

Google, kalan 32 senti kar olarak kaydeder. Tüm tutar Google Görüntülü Reklam ağında etkin kampanyalar yürüten reklamverenler tarafından ödenir.

Başka bir seçenek, blogunuzda satış ortaklığı pazarlaması kullanmak veya şirketler için blog yazmaktır. Birçok girişimci iyi ve çekici bir şekilde yazılmış içerikle ilgilenmektedir.

10. Sosyal medya yönetimi

Instagram, Snapchat, Facebook ve Pinterest milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformlarıdır.

Günümüzde şirketlerin bu platformlarda da aktif olması önemlidir. Şirket sosyal medyası yoksa, rekabete yenik düşme olasılığı daha yüksektir.

Müşterilerle etkileşim kurmanın çok iyi bir yoludur ve şirketler için sosyal medya kullanımı son yıllarda çok artmıştır.

Tüm soru ve şikayetleri doğru ve zamanında cevaplamak genellikle kolay değildir, böylece şirket imajı baskı altına girmez. İşte burada sosyal medya yöneticileri devreye giriyor.

Çok iyi iletişim becerileriniz varsa şirketlerin sosyal medyalarını yönetmelerine yardımcı olabilirsiniz. Daha sonra Sosyal Medya Yöneticisi olarak işe alınacaksınız. Bunu hem çalışan olarak hem de işveren olarak yapabilirsiniz (kendi ajansınızı kurarak).

Amaç şirketin kamu imajını geliştirmek ve gerekli müşteri desteğini sağlamaktır. Sosyal medya genellikle internetten para kazanmanın çok iyi bir yoludur.

11. Videograf / video düzenleyici

Pazarlama ve içerik videoya geçtikçe editörler ve kameramanlar her zamankinden daha fazla talep görüyor.

Video düzenleme yazılımında yolunuzu biliyorsanız ve profesyonel görünümlü bir video hazırlayabiliyorsanız, bu pazardan yararlanabilirsiniz.

Videoyu kendiniz çekebiliyorsanız ve bunu yapacak donanıma sahipseniz, ürünü başından sonuna kadar tasarlayabileceğiniz için bu daha da iyidir.

Her türden sektördeki müşterilerin web sitelerinde ve sosyal medyada yayınlayacakları videolara ihtiyacı vardır ve iyi bir videografi zor bir beceridir, bu nedenle iyi yaparsanız yüksek talep göreceksiniz.

12. Programlama

Geliştiriciler bugünlerde çok popüler. Programlama becerileriniz varsa, uzaktan çalışmak ve internetten para kazanmak nispeten kolaydır. Programlamayı öğrenmek şüphesiz iyi bir yatırımıdır.

Günümüzde, Android ve iOS cihazlar, web sitelerinin ve uygulamaların geliştirilmesi için programcılara büyük bir talep var. Yüksek katma değer ve uygun pazarlama ile bununla çok para kazanabilirsiniz.

Başka bir fırsat, WordPress gibi çeşitli CMS sistemleri için temaların ve eklentilerin geliştirilmesidir.

Kullanıcılar web sitelerini eklentilerle kişiselleştirmeyi sever. Yararlı bir eklenti veya tema geliştirirseniz, bunu Envato gibi platformlar üzerinden satabilirsiniz.

Ayrıca ürününüzü korumak için geliştirmeye devam etmelisiniz. Destek ve güncelleme olmadan kullanıcılar farklı ürünlere geçer.

13. Online tercüme

Birkaç dilde iyi misiniz ve evden çalışmak ister misiniz? Online çeviri ile para kazanmak kesinlikle dikkate değer.

Görevleri arayabilir ve Upwork ve Gengo gibi platformlarda reklam verebilirsiniz. İlk ve en zor adım müşteri bulmaktır.

Buna yeterli zaman ve enerji yatırmanız gerekecek. Büyük görevler veya yinelenen gödevler en kolayıdır, çünkü her zaman yeni müşteriler aramak zorunda kalmazsınız.

Ne kadar kazanılır?

Çoğu çevirmen kelime başına bir fiyat kullanır. Bu, müşteri için bir çevirinin fiyatını hesaplamanın en kolay yöntemidir.

Tam olarak kelime başına ne kadar kazandığınız tercüme ettiğiniz dile bağlıdır. Ortalama olarak 100 kelime başına 2 dolar talep edebilirsiniz.

1.000 kelimelik ortalama bir blog metninin çevirisi için yaklaşık 20 Dolar alacaksınız. Ama bir kitabı çevirmeye başladığınızda (ortalama roman 55.000 kelimedir) hızlı bir şekilde çok daha fazla kazanırsınız.

Bu nedenle büyük veya tekrarlanan görevler, bulması çok daha zor olsa bile küçük görevlerden daha iyidir.

14. Dijital pazarlama, SEO ve SEA

Online para kazanmak için başka bir yol dijital pazarlamadır. İnsanlar genellikle SEO (arama motoru optimizasyonu) veya SEA (arama motoru reklamcılığı) gibi belirli bir alanda uzmanlaşırlar.

Dijital pazarlamanın amacı, doğru hedef kitleye hitap etmek ve müşteriye çeşitli pazarlama araçları aracılığıyla rehberlik etmektir .

Son araştırmalar, tüm büyük web mağazalarının harika SEO fırsatlarını kaçırdığını gösteriyor. Yani sizin gibi internette para kazanmak isteyen insanlar için çok fazla potansiyel var.

Gerçek bir uzman olmak için çok fazla çalışma ve deneyim gereklidir. Bu yüzden gerekli tüm materyalleri edinerek hemen çalışmaya başlayın.

15. Online koçluk yaparak para kazanmak

Online koçluk ile artık interneten para kazanabilirsiniz. Özellikle yaşam koçluğu ve iş koçluğu çok popülerdir.

Hizmetlerinizi bir ücret karşılığında online olarak sunuyorsunuz ve kişilerin kişisel veya iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyorsunuz.

Bunu 1-1 koçluk (Skype, sohbet vb.) İle değil, aynı zamanda web seminerleri ve online video eğitimi ile de yapabilirsiniz.

Müşterilerinize değer katacak belirli bir uzmanlık geliştirmeniz önemlidir. İlişkiler, iş ve sağlık bir koç olarak başa çıkabileceğiniz çok çeşitli konulardan biridir.

Bir örnek vermek gerekirse: Örneğin, hayatınızda çoğu zaman bir şeyleri olumlu bir şekilde görmekte zorlandığınızı veya bağımlılık veya ilişki sorunları ile mücadele ettiğinizi ve bu sorunu zaman içinde kendiniz çözmeyi öğrendiğinizi varsayalım. Bu yüzden aynı sorunla karşılaşan birine yardım edin.

Bilginize, deneyiminize, uzmanlığınıza ve müşteri sayınıza ve faaliyet gösterdiğiniz sektöre bağlı olarak ayda 1000 ila 100.000 TL’den fazla kazanabilirsiniz.

Örneğin, iş koçluğu için kaliteniz portföyünüze yansıtıldığında çok yüksek bir ücret talep edebilirsiniz.

16. Bir kurs tasarla ve sat

Başkalarının yararlı bulabileceği belirli bir alanda uzmanlığınız varsa, bir kurs tasarlayabilir ve internette satarak para kazanabilirsiniz.

Udemy gibi platformlar, hemen herkesin bir kurs yüklemesine izin verir, ancak uymanız gereken bir dizi kural vardır ve kurs, onların kalite kontrolünden geçmelidir.

Online bir kurs tasarlamak ve bundan para kazanmak kolay bir iş değildir, ancak oldukça faydalı bir deneyim olabilir.

Pazarı anlamak için zaman ayırdığınızdan emin olun ve ayrıca dersleri kaydetmek için kaliteli bir kameraya ihtiyacınız olacak.

Pazar araştırmanızı web sitesinde (Udemy) kolayca yapabilir, ne tür kursların satıldığını ve dalmadan önce ne kadar sattığını görebilirsiniz.

17. Danışmanlık yaparak para kazanma

İnternetten para kazanmak için yapılabilecek bir başka yasal girişim fikri de danışmanlıktır. Bu, herhangi bir alanda uzman olduğunuzda yardımcı olur. Uzmanlık konunuzla ilgili danışmanlık almak için pek çok insanın para ödeyeceğini keşfedeceksiniz.

Danışmanlık hizmetlerinizi verebileceğiniz birçok site var. Fiverr, profilinizi kolayca oluşturmanıza ve danışmanlık hizmetlerinizi online olarak satmaya başlamanıza olanak tanıyan iyi bir örnektir.

18. İçerik yazarak para kazanma

İçerik yazarları, bloglar ve diğer web içeriği türlerine odaklanır. Bu, işletmelerin bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmalarına ve potansiyel müşteriler kazanmak için web sitelerini arama motorlarına daha çekici hale getirmelerine yardımcı olur. İnternetten para kazanmak için yazmak, son yıllarda bir hayli revaçta.

19. Metin yazarı olarak para kazanma

Birçok içerik yazarı da metin yazar ve bunun tersi de geçerlidir, ancak iki alanın odak noktası oldukça farklıdır.

Metin yazarları doğrudan bir şirketin ürün veya hizmetini satmaya odaklanır; potansiyel müşterileri harekete geçmeye teşvik eden satış e-postaları, reklamlar ve açılış sayfaları için içerik yazarlar.

İçerik yazarları, potansiyel müşterileri dönüştürmek yerine potansiyel müşteriler oluşturmaya odaklandıkları için yalnızca dolaylı olarak satış yapmaya yardımcı olurlar.

20. Teknik yazar olarak para kazanma

Kodlama, geliştirme veya BT hizmetlerinde geçmişi olan herkes doğrudan sahada çalışmaya devam etmek istemez.

Bunun yerine, kendiniz kullanmak yerine yazılım hakkında yazarak serbest çalışan bir teknik yazar olarak bir kariyer oluşturabilirsiniz.

Teknik yazarlar, kullanıcı kılavuzları, ürün kılavuzları, teknik incelemeler ve diğer teknik belgeler gibi içerik oluşturmaya yardımcı olur.

21. Düzeltme (redaksiyon)

Yazım ve dilbilgisi becerileriyle övünen herkes için düzeltme okuması uygun bir internetten para kazanma seçeneği olabilir.

Hataları bulmak için bir metni okumak kulağa basit gelebilir, ancak büyük bir yazıdaki küçük hataları tespit etmek için konsantrasyonu toplamak zor olabilir.

Fiverr ve Upwork gibi serbest çalışma sitelerinin yanı sıra, işler için JournalismJobs ve MediaBistro’ya bakın.

22. Düzenleme (editör)

Birçok kişi düzenleme ve redaksiyon arasında kafa karışıklığı yaşar; ikisi arasında kesinlikle benzerlikler var, ancak biraz farklılar.

Düzeltmenler bitmiş bir parçayı okurken yazım veya dil bilgisi hatası olup olmadığını kontrol ederken, editörler bir parçanın yapısını ve yönünü de değiştirebilir.

Örneğin, editörler daha zengin bir anlatı oluşturmak için bir paragrafın tamamını kesmeyi veya cümleleri yeniden yapılandırmayı önerebilirler.

Ancak, kesin talepler işverenlere bağlıdır ve bazıları diğerlerinden daha fazlasını talep edebilir; bazen bir lisans derecesi gereklidir.

23. Veri girişi yaparak para kazanma

Veri girişi, aşırı kazançlı olmayan başka bir online para kazanma seçeneğidir, ancak kolay bir şekilde biraz para kazanmanın bir yolunu istiyorsanız, o zaman düşündüğünüz bir şey olabilir.

Bununla birlikte, veri girişi birçok insana hitap eder, bu nedenle işler rekabetçi olabilir. Axion Data Services ve DionData Solutions düzenli olarak veri giriş görevlilerini işe alan iki sitedir.

24. Transkripsiyon yaparak para kazanma

Transkripsiyon veri girişine benzer, ancak verileri bir kaynaktan diğerine dönüştürmek yerine, ses dosyalarını metne dönüştürürsünüz. Bu nedenle, hızlı ve doğru yazabilmek çok önemlidir.

Başlangıçta çok para kazanmayı beklemeyin, ancak daha hızlı yazmayı öğrendiğinizde kazanç gücünüzü artıracaksınız. Scribie ve Rev Transkripsiyon işleri bulabileceğiniz başlıca web siteleridir.

25. Uygulama geliştiricisi

Diğer şirketler için uygulama geliştirerek para kazanmak mümkün olsa da, kendi uygulamalarınızı geliştirerek daha da fazlasını yapabilirsiniz.

Bu uzun ve zor bir süreçtir; Ürün bitene kadar müşteri ilgisini ölçemeyeceğiniz için oldukça riskli olabilir.

Bununla birlikte, aktif kullanıcılar bulabilir ve uygulamanızdan (satın alma veya reklam yoluyla) para kazanabilirseniz.

26. SAAS geliştiricisi

Telefon uygulamaları gerçekten size göre değilse, bunun yerine SAAS (Hizmet Olarak Yazılım) geliştirmeyi deneyin.

SAAS, Dropbox ve GoogleApps gibi belirli bir işlevi yerine getiren bir yazılım türüdür.

Bir telefon uygulaması geliştirmekten bile daha zor ve büyük bir fikre ihtiyacınız olacak, ancak getirisi de çok daha büyük.

27. WordPress tema geliştiricisi

Yeni bir uygulama veya SAAS oluşturmadan önce daha küçük bir projeyle başlamak istiyorsanız, bunun yerine bir WordPress teması yapmayı deneyin.

Yeni bloglar ve şirketler sürekli olarak yeni WordPress web siteleri oluşturuyor ve hepsinin temalara ihtiyacı var, bu nedenle büyük bir potansiyel müşteri tabanı var.

Ücretsiz bir tema yayınlamayı seçebilir, ancak insanların özelleştirilebilir özellikler için para ödemelerini sağlayabilirsiniz.

28. Grafik tasarım

Adobe Creative Cloud’da yolunuzu biliyorsanız, serbest tasarım becerilerinizden para kazanmanın kolay bir yoludur.

Logolar, afişler ve güzel web sayfaları her zaman talep görecek; büyük miktarda içerik nedeniyle artık her zamankinden daha fazla.

Grafik tasarım yazılımında uzman olmasanız bile, görseller konusunda iyi bir gözünüz varsa, serbest tasarım yine de bir seçenek olabilir.

Birçok şirket, sosyal medya hesaplarına veya web sitelerine gönderebilecekleri basit grafiklere ihtiyaç duyar ve bunları Canva gibi kullanıcı dostu sitelerin yardımıyla oluşturabilirsiniz.

29. Seslendirme yaparak para kazanmak

Her sesli kitap, bir anlatıcı ile her reklam veya video bir seslendirme sanatçısı kullanılarak anlatıldı; bu çok büyük bir sektör.

Güzel ya da ilginç bir sese sahip olduğunuz için iltifat alıyorsanız, bir şans vermeyi düşünebilirsiniz.

Serbest meslek sahibi olmayı veya hizmetlerinizi, özellikle seslendirme sanatçılarını müşterilere bağlamak için kurulmuş bir web sitesi aracılığıyla satmayı seçebilirsiniz. Popüler olanlardan bazıları Voice Bunny ve Voices.com’dur.

30. Domain satışı

İyi bir alan adına (domain) sahip olmak, başarılı bir online iş kurmanın önemli bir parçasıdır ve birçok kişi, belirledikleri alan adına sahip olmak için yüksek bir bedel ödemeye isteklidir.

Daha sonra daha yüksek bir fiyata satılabileceğini düşündüğünüz düşük bir fiyata domain satın alarak bundan yararlanmak mümkündür.

Sorun şu ki, satın aldığınız bir alan adını satabilmeniz biraz zaman alabilir, bu nedenle sabır gerektiren biraz riskli bir internetten para kazanma yoludur.

31. Dropshipping Modeline Yatırım Yapın

İnternetten çok para kazanmanın bir yolunu mu arıyorsunuz, ancak envanteri yönetmek için alanınız veya ürünlere yatırım yapmak için sermayeniz mi yok? Bir Dropshipping Anlaşması yapın.

Bu, satıcıların tedarikçiler ve son müşteriler arasında aracı olarak hareket ettiği bir e-ticaret şeklidir.
Bazı şirketler, ürünlerini Dropshipping kategorisinde satma seçeneği sunar.

Yapmanız gereken tek şey, mağazalarını açmak için bu çalışma yöntemini benimseyen tedarikçiler bulmak. Kârınız, tedarikçiler tarafından sunulan orijinal fiyat ile mağazanızda uygulanan fiyat arasındaki farktan oluşacaktır.

Ayrıca, malların kaliteli ve güvenli bir şekilde sevk edilmesinden tedarikçi firmalar sorumlu olduğundan, üretim veya lojistik ile ilgili herhangi bir bürokrasi türü için endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

32. El sanatlarınızı yapın ve satın

Kişiselleştirme çağında, kişiselleştirilmiş ve özgün ürünler giderek artan bir önem kazanmıştır. El işi ürünler üretmek ve satmak, el becerisine sahip olanlar için evden çalışmanın harika bir yoludur.

Çeviklikle özgün parçalar yaratabilen insanlar, bir hobiyi mesleğe dönüştürebilir. Ancak hizmetin, satışların ve teslimatların normal bir şekilde gerçekleşmesi için planlama gerekir.

İşletmeniz için bir web sitesi oluşturma olasılığını değerlendirin, ürünlerinizi tanıtmak için sosyal ağlardaki varlığı da göz önünde bulundurun. Ayrıca uygun maliyetli hammadde satın alma, depolama ve teslimat yöntemlerini inceleyin.

İnternetten para kazanmaya hazır mısınız?

Umarız makalemiz, internetten para kazanmaya başlamanız için pratik ve uygulanabilir fikirler sunmuştur.

İnternetten para kazanma yollarını paylaştığım bu listeyi düzenli olarak güncelliyorum. İleride hızlı bir şekilde erişebilmek için bu sayfaya yer işareti koyun.

İnternetten para kazanmak ulaşılamaz bir rüya olmak zorunda değildir: İnternet üzerinden gelir elde etmek çok mümkündür. Yukarıdaki ipuçları ilham kaynağı olabilir. Seçtiğiniz rotada tamamen özgürsünüz.

Güçlü yanlarınızı düşünün. Ürün veya hizmetleriniz için bir talep olması ihtimali vardır. Yeterli pazar araştırması yapın ve seçeneklerinizi değerlendirin.

Aslında tüm başlangıçlar zordur. Ancak tutarlıysanız, akıllı bir yaklaşıma sahipseniz ve devam ediyorsanız, her şey mümkündür.

Unutmayın, bunlardan herhangi birini deneyerek bir gecede milyoner olmayacaksınız, ancak kesinlikle cüzdanınıza biraz fazladan para koyacaklar ve daha da iyisi, sadece birini seçmenize gerek yok!