Youtube’dan Para Kazanmak – En Kolay Yoldan

Dünyanın en popüler video yayınlama sitelerinden biri olan Youtube’dan para kazanmak kolay bir yöntem olarak görülse de aslında birçok iş için emek ve özgünlük gerektirdiği kesin.

Binlerce Youtube kanalında sayılı popüler olmuş ve izlenme rekorları kırmış videoların başarısı nedir diye soracak olursak, bunun için sadece bir şey söylemek yetersiz olacaktır.

Doğru taktik ve özenle Youtube’da popüler bir kanal olabilirsiniz.

İlginç Ve Dikkat Çekici Yönleriniz Neler?

Sıradan, sade ve özgün videolar çekiyorsanız aynı zamanda çoktan milyonlarca defa çekilmiş konuları işliyorsanız, Youtube üzerindeki etkiniz de bir o kadar düşük olacaktır.

Bir arkadaş ortamında olduğunuzu düşünün, sohbetiniz masadaki insanların ne kadar dikkatini çekiyor, komik mi olmaya çalışıyorsunuz yoksa gerçekten komik misiniz?

Belki tek başınıza bunları görmeniz imkansız ancak bir video üreticisi olarak kendinizi test edeceğiniz alan Youtube ise, ilk önce taklitlerden kendinizi sakınmanız olacaktır.

Yaratıcı ve özgün fikirlerle insanların odaklandıkları gündem konularına ne kadar yatkınsınız, düşünsenize bir sürü yenilikçi fikir Youtube akın ederken sizi kitlelere ulaştıracak olan sadece yeni fikirler üretmek mi olacaktır?

Bunun için yaratıcı, samimi ve gündem odaklı videolar çekmeniz için öncelikle özgün fikirler ortaya koymalı, taklitleri bir kenara bırakmalısınız. Onlar zaten elde edecekleri başarıyı elde etti ve yeni video içerikleri üretmek için yola koyuldular bile.

Kendi Tarzınızı Parlatmanız Gerekecek

Konu seçiminiz bazen sıradan olabilir, her gün ya da her hafta yaratıcı fikirlerle ekran karşısına çıkmak bazen mümkün olmayabilir.

Ancak özgünlüğünüzü ve tarzınız ortaya koyacak farklılıklarınızı da parlatarak izleyiciyle buluşturmalısınız. Siz bir sokak satıcısı mı yoksa kitlelerin dükkanınıza geldiği büyük bir marka zinciri misiniz?

Bunu ortaya koymak için öncelikle yaratıcı fikirlerinizi sunacak ya da ekran önüne getirecek konu seçimlerinizi sunuşunuz da çok önemlidir.

Videonuzun kalitesini öncelikle ilk görünüşünün belirleyeceğini unutmayın. Youtube’dan para kazanmak için ilk iş olarak kanalınızın ismini, konularınızın başlıklarını ve video kalitenizi hem parlatın hem de cilalamadan izleyiciye sunmayın.

Kimler Youtube’da Ve Neler Çektildi?

Yıllardır dijital platformda yer alan Youtube’da acaba daha önce neler çekildi, yurt dışında neler yapılıyor, baktınız mı? Belki de bu konu ve fikir ilk sizin aklınıza gelmemiştir, belki daha önce yapılmış ama o kadar kötü yapılmış ki ilgi görmemiştir.

Bir Youtube avcısı olarak, avınızı dikkatlice izledikten sonra özgünlüğünüzü de ortaya koyabilirsiniz. Bu taklit olarak görülse de eğer başarılı olmamış bir video varsa emin olun onu sadece siz izliyor bile olabilirsiniz.

İyi bir inceleme ve araştırmayla özgünlüğünüzü, yaratıcılığınızı aynı zamanda yenilikçi özelliklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız öncelikle inceleyin, fikirlerinizi ve konularınızı parlattıktan sonra kendinizi sıcak sıcak servis edin.

Youtube Kalite İsiyor!

Full HD görüntülerin fiber internetle buluştuğu şu son dönemde, 240 piksel görüntülü bir videonun izleneceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Yavaşça elinizdeki kamerayı yere bırakın ve hemen gidip görüntü kalitesi iyi olan bir kamera ekipmanı alın. Dijital platformlar bugün değil her zaman kaliteye ve dönemin imkanlarına uygun çekilmiş videolara öncelik vermektedir.

Bundan sonraki evrede Youtube’dan para kazanmak için kolları sıvayıp, seçtiğimiz yaratıcı fikirleri çekmeye başlayabilir, Youtube fenomeni olmaya başlayabiliriz.

Özgün, yaratıcı ve kaliteli olmak için biraz çabaladıktan sonra çözünürlüğünüzü fulleyebilir, yeni izleyicilerle sıfırdan başlayabilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Neler Yapmalısınız?

Youtube’dan para kazanmak için öncelikle bir Gmail hesabı almalı, daha sonra gmail kayıt süresini tamamlamanız gerekecektir.

Youtube, Google inc. ile ortak olarak açabileceğiniz bir hesap programına sahip olduğu için öyle elimizi kolumuzu sallayarak içeri giremiyoruz.

Gmail hesabımızı aktif hale getirdikten sonra, Youtube kapısından ilk adımımızı atarak, kanal açma evresine gelebiliyor ve ‘’Kanalımıza hoş geldiniz’’ demeden önce güzel bir isim bulduğumuza emin oluyoruz.

Youtube’da Kanal Açmak

Gmail hesabınızı aktif hale getirdikten sonra Youtube’a ilk adımı atabilirsiniz. Kanal açmak için çok uğraşmanıza gerek yok, hatta Youtube’da kanal açmak o kadar kolay ki hemen sol tarafta bulunan menüyü kullanarak açabilirsiniz.

Asıl zor olan kısım, isminizin çarpıcı ve dikkat çekici olması aynı zamanda paylaşacağınız video dizisiyle de bir bağlantısı olması olacaktır. PC oyunları için bir kanal açıyorsanız, isminin sizin özel hislerini temsil etmesine izin vermeyin.

Hem size has hem de PC oyunlarıyla bağlantılı bir isim kullanmanız çok daha faydalı olacaktır. Örneğin bir PC oyunuyla bağlantılı bir isim ve yanında sizi temsil edecek eğlenceli bir isim daha kullanabilirsiniz.

Youtube’dan para kazanmak için ilk önemli evreleri atlattık. Güzel ve dikkat çekici bir isim bulduk, konularımıza uygun ve eğlenceli olmasına dikkat ettik.

En önemlisi fikirlerimizi parlatarak sunmak için yaratıcı olmaya özen göstermemiz oldu. Bundan sonrası para kazanmak için stratejik bir plan yapmamıza kalıyor.

Youtube’u Hobi Amaçlı Kullananlar Dislike

Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız, onu ciddiye alsanız iyi edersiniz. Ayda yılda bir video paylaşarak maalesef ki para kazanamaz, takipçi edinemez ve aynı zamanda olan takipçilerinizin de arkasından su dökmek zorunda kalabilirsiniz.

Youtube’da aktif ve düzenli olarak video paylaşmaya önem vermeli, kısa zamanda bol bol nitelikli videolar yüklemeyi ihmal etmemelisiniz.

Takipçilerinizi üzmeden, onlara istikrarlı bir şekilde videolar sunmaya başlarsanız, yakın zamanda videolarınızın keşif edileceğinden emin olabilirsiniz.

Takipçileriniz kanalınızı sık sık ziyaret etmeli ve sizin hakkınızda yeni şeyler öğrenmelidir. Videolarınızı aktif olarak yayınladığınız her an, emin olun izleyicileriniz artacak ve para kazanımınızda bir o kadar yüksek olacaktır.

Bir Milyon İzleyici Flamalarını Takınız!

Sürekli olarak kanalınızı beslediniz, ona güzel videolar hazırladınız ve sıra bir milyon izleyici zaferinizi kutlamaya geldi.

Eğer düzenli olarak video paylaşmaya devam ederseniz, kısa zamanda izleyicileriniz artışa geçecek ve her artış size yeni kazançlar sağlayacaktır.

Youtube’dan para kazanmak için güncel olmanız daha fazla para kazanmanızın kapılarını teker teker açacaktır.

Youtube’dan Para Kazanma Sistemi Nasıl İşler?

Rekabet alanının yüksek olduğu Youtube’dan para kazanma etkileşimi, reklamlar ve izlenme oranlarına göre belirlenmektedir.

Bu sistem, izleyicilerin sizi tıklama ve izleme oranına göre ve aynı zamanda Google tarafından her bir kelime için açık artırma üzerine fiyat uygulaması yapılmaktadır.

Eğer kanalınızda devamlılık sağlarsanız kısa zamanda Youtube üzerinden kazancınız da artmaya başlar, daha fazla reklam alır ve daha fazla izleyiciyle Youtube fenomeni olursunuz.

Ancak kazancınızın daha çok artması için İngilizce videolar çekerek, diğer ülkelerde de izlenme oranınızı artırabilir, kazancınızı da sadece Türkiye üzerinden sağlamamış olursunuz.

Youtube’da Neleri Paylaşmaktan Kaçınmalısınız?

Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız öncelikle toplumsal değerlere öncelik vermeniz ve telif haklarına saygı duymanız gerekecektir.

Telif hakları ihlali yaptığınızda dava açılabilir, kazandığınızdan çok daha yüksek paralar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Aynı zamanda cinsel içerikli yayınlar yapmak da Youtube’da paylaşılamayan içerikler arasında yer almaktadır.

Kazanç sağlamak için yaratıcı fikirler kadar, toplumsal değerlere ve ahlaki kurallara da dikkat etmek gerekiyor.